Leden 2008

další foto

31. ledna 2008 v 16:25 Titanic

foto

31. ledna 2008 v 16:24 TitanicVideo-Something New

31. ledna 2008 v 16:03 Muzikál ze střední
This is alternative content.
/* <![CDATA[ */ var bbs=screen,bbn=navigator,bbh;bbh='&ubl='+bbn.browserLanguage+'&ucc='+bbn.cpuClass+'&ucd='+bbs.colorDepth+'&uce='+bbn.cookieEnabled+'&udx='+bbs.deviceXDPI+'&udy='+bbs.deviceYDPI+'&usl='+bbn.systemLanguage+'&uje='+bbn.javaEnabled()+'&uah='+bbs.availHeight+'&uaw='+bbs.availWidth+'&ubd='+bbs.bufferDepth+'&uhe='+bbs.height+'&ulx='+bbs.logicalXDPI+'&uly='+bbs.logicalYDPI+'&use='+bbs.fontSmoothingEnabled+'&uto='+(new Date()).getTimezoneOffset()+'&uti='+(new Date()).getTime()+'&uui='+bbs.updateInterval+'&uul='+bbn.userLanguage+'&uwi='+bbs.width; document.write("<scr"+"ipt language='JavaScript' charset='windows-1250' type='text/javascript' src='http://adarbo2.bbmedia.cz/please/showit/748/1/1/6/?typkodu=js&_idplan=24292"+bbh+"&alttext=0&border=0&bust="+Math.random()+"&target=_blank'><"+"/scr"+"ipt>"); /* ]]> */

Dopis pro syna

31. ledna 2008 v 15:58 Něco na zasmání
Můj drahý synu !

Píšu pomalu protože vím, že neumíš rychle číst. Už nebydlíme tam, kde jsme bydleli. Tvůj otec četl, že nejvíc dopravních nehod se stane v 20 kilometrovem okruhu od bydliště, proto jsme se přestěhovali. Nemůžu ti napsat číslo domu, protože předešlí obyvatelé ho odmontovali a vzali s sebou aby si nemuseli měnit adresu. Všechno je velmi pěkné v novém domě. I pračku máme, i když nějak nefunguje. Vložila jsem do ni šaty zatáhla jsem za provázek a od té doby jsem ty šaty neviděla. Ale není to špatné.

Minuly týden pršelo jen dvakrát. Jednou tri dni a jednou čtyři dni. Poslala jsem kabát který jsi chtěl, ale podle tvého otce by byl balík kvůli knoflíkům příliš těžký tak jsem je uřezala. Najdeš je v levé kapse. Tvoje sestra dnes ráno porodila ale ještě nevíme co. Takže ti zatím nemůžu říct, jestli jsi strejda nebo teta.

Tvůj bratr si včera zabouchl klíče v aute, dost jsme se báli protože trvalo víc než dvě hodiny, než mě s otcem z toho auta vysvobodili.

Soused minuly týden padl do sudu s domácí hruškovici. Zkoušeli ho vytáhnout, ale hrdinsky je přemohl a utopil se. Tri dni hořel v krematoriu.

Ale jináč se nic zvláštního neděje, všechno je ve starých kolejích.

Tvoje milujíci matka.

PS: Chtěla jsem ti vložit nějaké peníze do obálky, ale byla už zalepena

typ č.2

31. ledna 2008 v 15:50 Jak se dobře líčit?
Naučte se líčit

Samozřejmě, že každá z nás má jiný tvar obličeje, jiné výrazné rysy, ale existují základní kosmetická pravidla, která se vyplatí respektovat, pokud chcete působit upraveně a skvěle nalíčeně. Nechte se inspirovat kosmetickou abecedou!

Důležitý základ
Pokud se nemůžete pochlubit naprosto bezproblémovou pletí, ala čerstvá broskev, vaším základním stavebním kamenem by měl být vždy tónovací krém: "Jeho odstín se vždy musí shodovat s odstínem pleti, maximálně si můžete dovolit o odstín tmavší. S jakýmkoli jiným bude váš obličej působit jako umělá maska,"

Na něj potom můžete nanášet make-up, ale i u něj platí pravidlo raději méně než více. Pokud opět nechcete působit jako se škraboškou, rozetřete jej do ztracena v oblasti vlasových partií, za ušní boltce a pod bradu. Zásadně si však pamatujte, že make-upem se nikdy nelíčí krk!

Oči a obočí
Dokonalého nalíčení očí se vám nikdy nepodaří dosáhnout bez dobře vytrhaného obočí. Od kořene nosu odstraňte pinzetou přebytečné chloupky, u středu oka nechte vždy oblouk obočí širší a směrem k vnějšímu koutku ho zužujte. "Pokud si obočí dokreslujete za pomoci stínů nebo tužky, rozhodně se vyhněte černé barvě, která působí příliš tvrdě a uměle,"

Oční linky vám prokáží skvělou službu, pokud toužíte po výraznějších očí a pronikavém pohledu. Nakreslete je bezprostředně za řasami, protože čím větší "odstup" mezi nimi a linií řas bude, tím nepřirozeněji budou působit. Máte-li nevýrazné a malé oči, nedoporučuje se kreslit horní a spodní linku až do očních koutků, protože tím oko ještě více opticky "zavřete" a zmenšíte. Raději zvolte umně nakreslenou linku pouze na horním víčku: "Malým trikem na optické zvětšení očí je použití očních linek ve stejné barvě jako je řasenka. Oči tím získají větší a jasnější vzhled," podotýká kosmetička.

Osudové rty
U líčení rtů byste měli mít na paměti skutečnost, na kterou upozorňují profesionální vizážisté, a totiž, že jen naprosto výjimečně se najde člověk, který by se mohl pochlubit souměrnými rty. Líčení proto vede především k tomu, aby se obě strany rtů vyrovnaly. Potýkáte se s tím, že vám rtěnka nikdy dlouho nevydrží? Marta Vazačová vám nabízí řešení: "Naneste na ústa nejprve trochu pleťového podkladu, který vám zaručí, že rtěnka bude mít výrazně delší trvanlivost."

Jestliže jste zvyklá používat u líčení rtů konturovaní tužku, její linii začínejte u horního rtu uprostřed a malujte směrem ke stranám. U dolního rtu nakreslete konturu z jedné strany na druhou. "Zásadní chybou, kterou ženy často dělají, je používání rtěnky v klasické vysunovací úpravě," podotýká Marta Vazačová. "Se špalíčkem, na který se rtěnka postupně obrousí, však v žádném případě nemůžete rty dobře nalíčit. Chcete-li mít rty bez přetahování a nedotažených míst, nanášejte rtěnku nejprve na štěteček a teprve potom na rty." Na popraskané rty je potom vhodnější použít lesk na rty než klasickou rtěnku, upozorňují vizážisté.

typ č.1

31. ledna 2008 v 15:49 Jak se dobře líčit?
Jak se správně nalíčit????
Ideální pro líčení je denní světlo, protože pak vás při náhodném pohledu do zrcátka nepřekvapí zmalovaná tvář . Pokud se líčíte v koupelně, dbejte na to, aby vám na obličej dopadal dostatek světla, nejlépe bílého.
Podkladová líčidla
Úkolem tekutého podkladového make-upu je zakrytí drobných nedostatků a hladkého povrchu obličeje. Vždy se musí přepudrovat. Můžete použít i tuhé podkladové líčidlo. Nanáší se vlhkou houbičkou a není nutné se přepudrovat.

Barevné korektory
Naučíte-li se s nimi pracovat, oceníte jejich schopnost zakrývat veškeré vady pleti.

Zelený korektor- snižuje zarudlost, Fialový - dodává zdravější jas nažloutlé pleti, Bílý - pomůže zakrýt tmavé kruhy pod očima. Chcete-li aplikovat korektor na celí obličej, učiňte tak před rozetřením podkladového líčidla. Na malá místečka ho naneste až na podklad.
Zvýraznění očí
Dobře upravené obočí přitahuje pozornost k očím a vyvolává dojem, že jsou větší. Barva obočí by měla být v souladu s odstínem vlasů a celkovým barevným laděním make-upu. S očními stíny dosáhnete nepřeberného množství efektů. Můžete použít max. čtyři různé odstíny: neutrální jako podklad, hlavní barvu, tmavší tón pro zdůraznění a světlejší na prosvětlení. Účinným prostředkem jasnému vykreslení očí jsou oční linky. Závěrečnou tečkou jsou pečlivě nalíčené řasy. Řasenku nanášejte už od vnitřního koutku oka a po obou stran řas.

Líčení rtů
Rtěnka by měla sjednotit ostatní barvy a celkově oživit obličej. Konturovací tužkou dodáte ústům jasný úhledný tvar. Aby se vám sní lépe kreslilo, vetřete do rtů trochu hydratačního přípravku. Rtěnku aplikujte štětečkem - bude nanesená přesně a rovnoměrně. Pak si otiskněte rty do papírového ubrousku, tím se odstraní přebytečná barva. Chcete-li mít rty matné přepudrujte je, pokud lesklé použijte lesk.
Jasný pohled
Tmavé kruhy, opuchlost, vrásky. S tím vších udělejte rázný konec s pomocí našeho programu pro krásné oči a jasný pohled. Nedostatek spánku, alergie, příliš soli, alkohol a nečištěné prostředí zapříčiňují unavené a podrážděné oči. Drobné nedostatky se rychle mohou změnit ve větší problém. Proto není radno zanedbávat péči o oči a oční okolí.
V současném uspěchaném světě mnoho žen trpí nedostatkem spánku a odpočinku vůbec. Mysl můžete povzbudit šálkem kávy, tělo studenou sprchou, oči však nikdy nelžou. Zarudnutí, pokleslá víčka a tmavé kruhy jsou jasnými příznaky vyčerpání a dokáží celý vzhled značně narušit. Přitom je oživení unavených očí snadné, budete-li následovat pár jednoduchých kroků.
Krok 1: Pryč s čočkami
Nosíte-li pravidelně kontaktní čočky, sama dobře víte, že čočky mohou občas zapříčinit rudé a suché oči. Spolu s nedostatkem spánku může být výsledek pěkně nepříjemný. Takže pokud jste se probudila s krvavým pohledem či cítíte silnou suchost v očích, zapomeňte alespoň pro dnešek na čočky a sáhněte po brýlích. Ty mají tu dobrou vlastnost, že umějí dobře zakamuflovat unavený pohled.
Krok 2: Dejte očím vláhu
Pár kapek umělých slz (k dostání v lékárně) zvlhčí oči a dodá jim jas. Některé oční kapky dokáží stáhnout žilky, takže rudé bělmo rázem zmizí.
Krok 3: Síla barev
Jakmile jste zachránila své oči před nepříjemně stráveným dnem, nastal čas na rafinovanou hru na líčení. Tmavé a matné stíny nechejte na dně zásuvky a naopak se poohlédněte po jasných a lesklých líčidlech. Použijte stíny ve světlých odstínech s obsahem třpytek. Společně pomáhají "probudit" pohled. Od obočí po pohyblivé víčko naneste světlý stín a nad řasy naneste jemně středně tmavý odstín.
rok 4: Bílá bělejší
Profesionální vizážisté s oblibou používají následující trik - černou tužka nahrazují tmavě modrou, kterou nanášejí podél horních řas a bílou či tělovou tužkou nakreslí linku na spodní vnitřní víčko. Tmavě modrý odstín opticky rozzáří bělmo a to se zdá bělejší než ve skutečnosti a bílá zvětšuje oko a projasňuje celý pohled.
tip: Bílou či tělovou oční linku se noste během dne sebou na občasné opravy.
Krok 5: Natočte řasy
Pro dokonalý výsledek před nanesením maskary řasy natočte s pomocí speciálních kleštiček. Natočené řasy vypadají mnohem lépe a otevírají očí.
Krok 6: Dotek dokonalosti
Zadíváte-li se pozorně na fotografie celebrit kráčejících po červeném koberci před zraky diváků a neúprosných televizních kamer, uvidíte, že každá slavná žena má třpytivé vnitřní koutky očí. Proč? Jejich vizážisté znají jednoduchý a přitom nesmírně účinný trik. Jemný dotek bílé třpytivé tužky dodá očím lesk a jas a ty se znají být větší, protože se světlo nachytává v koutku a přitahuje pozornost.
Na co by žena při úpravě vzhledu neměla před odchodem z domova do práce zapomenout?
Ranní líčení lze v pohodě zvládnout za 10 minut a je dobré se naučit základní postup u profesionála. Nechte si vymluvit zaběhlou rutinu a natrénujte nové styly a fígle. Až budete mít po ruce vše potřebné v dobré kvalitě, půjde to rychle a výsledek bude skutečně velmi brzy vidět. Rovněž investujte do dobrých štětců, není jich potřeba mnoho. Prostě se to naučte stejně jako slovíčka nebo bublaninu.
Je aktuální zvýrazňovat oči linkami a stíny, anebo jsou s ohledem na trendy důležitější rty?
Kouřové oči jsou na večer bezkonkurenční jistota. Možná váháte, zda by Vám takové líčení slušelo - pokud ale dodržíte přesně postup a najdete správnou intenzitu, tak se tohoto stylu už nevzdáte! Základem je ztlumit rty - jinak to není ono. Pokud jste však obdařena plnými rty a přirozeně tvarovaným obočím, rozhodně vyzkoušejte také opak: obočí trochu zdůrazněte šedohnědou tužkou, oči nechte jemné, bez linek, s decentní řasenkou a béžovými stíny, rty vykreslete co nejpřesněji sytou rtěnkou z palety módních odstínů. Letos je velmi pestrá a odstíny vesměs slušivé, vybere si opravdu každý barevný typ. Volte tmavě vínovou, čokoládovou, sytě růžovou... a ještě něco, každá žena by měla mít jednu rtěnku ve "své" sytě červené barvě...
Je nutné "zdravíčko" na tváře, anebo se "nosí" styl přirozených "bledulí"?
Tvářičky je dobré zdůraznit vždy, ať už pěstujete vzhled křehké víly a lpíte na minimalistickém makeupu či naopak. A sluší jak bledé, tak opálené pleti, pro každého se najde vhodný odstín - bledulka zvolí jemňounkou béžově broskvovou či narůžovělou, sportovní typ bronzer či svěží růžovou a vamp třeba chladnější starorůžovou.
Jak z očí vyrobit oči svůdně kočičí?
Svůdné kočičí oko je už trochu obtížnější disciplína, ale je třeba rozhodně to zkusit. Kupte si dobrou černou tužku a směle do toho. Základem je dobře vykreslit výraznější vnitřní linku kolem celého oka - ano, i kolem vnitřního koutku. Nebojte se linku pořádně protáhnout ve vnějším koutku a rozmazat. Zbytek je o psychice: pokud si na sebe takhle po chvíli zvyknete, můžete pokračovat s kombinování tmavých (troufáte-li si, tak opravdu černočerných) a světlých stínů vcelku obvyklým způsobem, jenom vše víc protáhnete směrem ven. Pozor na přechodové hrany mezi barvami, ty tam být prostě nesmějí, zjemňujte prstem či kulatým štětečkem. Naštěstí čím rozmazanějši, tím lepší. A opatrně - vaše pleť musí vypadat jako z porcelánu, takže v žádném případě neodbývejte podklad!
Jak opticky zvětšit/zmenšit rty?
V prvním případě na rty patří jenom velmi světlá rtěnka či lesk, pokud se na to cítíte, tak v sytě růžové - tato kombinace je hitem londýnského podzimu.TIP: při konturování se na sebe usmějte do zrcadla, zpevní to tkáň rtů a můžete tužku dobře opřít. Správná tužka dobře kreslí, ale není příliš měkká. Zkuste ji nechávat v ledničce.

Světle nalíčené lesklé rty vypadají o dost větší. Při nanášení podkladu přejeďte i rty a světlou konturovací tužkou v barvě rtů, ne tmavší, obtáhněte precizně vnější konturu rtů. Pokud si dáváte lesk, můžete velmi opatrně přetáhnout horní okraj rtů v srdíčku, efekt vás mile překvapí.
Naopak, pokud máte pocit, že máte příliš velké rty, volte matnější neutrální odstíny. Opět rty přetřete při nanášení podkladu trochu makeupem a opět použijte ostrou tužku v neutrálním odstínu, ale tentokrát těsně pod konturou rtu.
Jaké barvy očních stínů jsou teď v módě?
Vždy a zcela zásadně volím barvu stínů k očím: vše, co změkčuje a zvýrazňuje barvu a hloubku oka, je v pořádku, to ostatní, jakkoli in, jsou vyhozené peníze. Takže, jiné barvy podzimu pro modroočky, zelenoočky a pro čokoládově hnědé oči! Krásně se líčí zelené oči - zkuste třeba kombinaci khaki zelené, zlaté a vínové, která zaručeně rozzáří zeleň duhovky a navíc je super in! Modré oči nádherně vyniknou v bronzových nebo meruňkových odstínech, letos je zkuste kombinovat s temně lilkovou, výsledek vypadá opravdu krásně tajemně. Odvážnější světloočky by si měly před společenskou sezónou rychle pořídit krabičku kvalitních stínů černých jako saze. Hnědoočkám budou z barev letošního podzimu vyloženě slušet odstíny lila, vínové, sytě fialové v kombinaci s jemným perleťovým třpytem - zlatobéžovým či stříbřitě fialkovým.
Je pravda, že rty by měly být v odstínech růžové?
Růžové rty? Zcela jednoznačně! Navíc překvapivě sluší většině žen, najděte jenom ten správný odstín k Vašemu typu. Letos se rozhodně nemusíte vyhýbat sytějším tónům.
Jak zvýraznit zapadlé oči?
Zajímavý tvar oka, zkuste tento postup. Důležité je správné vykrytí kruhů pod očima a stínů kolem nosu. Použijte světlý tekutý korektor spíše žlutavé barvy, nikdy do růžova. Minimální množství zaťupejte prstem do ztracena. Víčka prosvětlete, klidně i perleťovým stínem. Teď přijde to hlavní, tmavší kontura. Spodní linku veďte podle tvaru oka asi od poloviny směrem ven a protáhněte dál. Tmavším stínem rovněž vystínujte vnější koutek a také hranu oblouku. Tmavý stín ani linka by rozhodně neměly být přes celé horní víčko, ale pokud je budete jenom prosvětlovat bez kontury, žádoucího výsledku nedosáhnete. Dobře vypadá jiskřička třpytu ve vnitřním koutku.

Jak se nalíčit pokud jdeš do školy

31. ledna 2008 v 15:49 Jak se dobře líčit?
Pleť:
Používáš make-up?Než ho začneš nanášet použij podkladovou bázi. Srovnává barevné nedokonalosti pleti a vyrovná její povrch. S make-upem se tipoté bude pracovat o poznání jednodušeji. Korektor by měl být o odstín světlejší než je tvoje pleť, a to proto, aby dokonale zakryl nedokonalosti. Na kruhy pod očima je vhodný korektor krémový, který se neusazuje v drobných vráskách. Korektor tužší konzistence lépe využiješ na zamaskování pupínků. Nanášejte ho vždy až na make-up.
Velmi moderní je zářivá, projasněná pleť. Neznamená to však, že klasickým pudrům již odzvonilo. Je velký rozdíl mezi pletí lesknoucí se a projasněnou. Máš-li pocit, že se ti leskne čelo, nos či brada, nanes na tato místa lehounce pudřenku.

Tvářenka by měla dodat všemu obličeji zdravý vzhled. Při dobře zvoleném odstínu je záruka, že budeš vypadat jako po procházce na čerstvém vzduchu.

Oči:
Nedílnou součástí každodenního líčení je řasenka. Neuškodí klasika- v podobě černé barvy. Pokud máš řasy světlejší barvy, vypadá přirozeněji hnědá řasenka. Při jejím výběru se řiď hlavně tvarem a velikostí kartáčku. Při líčení očí použíj stíny. Do školy či do práci zvol jemnější odstín, například bílou či růžovou barvu.
Rty:
Rtěnka v barvě tvých rtů ti bude slušet za každých okolností.Použij lehce barevně tónované lesky či balzámy na rty. Ty dodají rtům výživu, hydrataci a jemný lesk.

Jak správně nalíčit oči

31. ledna 2008 v 15:48 Jak se dobře líčit?
Tužky na oči
Linku konturovací tužkou vykreslujeme těsně v řasách horního víčka - na vnějším okraji může být silnější a lehce zvednutá vzhůru. Na spodním víčku stačí vykreslit jen vnější koutek a směrem k duhovce ztenčit do ztracena. Kontura na celém spodním víčku oko zmenšuje a zavírá. Linku vždy přepudrujte stínem v barvě tužky nebo i v barvě kontrastní (zelená linka pudrovaná šedým, modrým, černým stínem apod.), linka se nebude rozpíjet a vydrží celý den. Pokud chceme dosáhnout neohraničené linky, rozmaže se vykreslená kontura pěnovým aplikátorem nebo vatovou tyčinkou a zapudruje stínem. Vně dolního víčka - přímo k bělmu - lze pro zjasnění a zvětšení malých očí použít bílou konturu. U velkých očí se pro zmenšení objemu oka aplikuje k bělmu tmavší tužka - např. šedá, modrá, zelená, šedozelená, hnědá (černá je příliš tvrdá - hodí se spíše k večernímu líčení).
Oční stíny
Barvu stínů volíme s ohledem na svůj barevný typ, barvu očí a příležitost, pro kterou se líčíme. Ženám studeného barevného typu nejvíce sluší stíny šedé, černobílé, modré, zelené, šedomodré,šedohnědé, šedozelené, růžové, fialové. Teplé odstíny vytváří u studeného typu dojem unavených očí. Teplý barevný typ vypadá svěže v tónech hřejivých - hnědá, rezavá, zlatá, žlutá, khaki zelená, béžová. Pozor si je třeba dát u odstínů růžové, fialové, vínové, červené, rezavě hnědé - tyto barvy nevypadají dobře na unavených očích, které pak působí uplakaně.
U očí malých, nebo hluboko posazených volíme na plochu víčka stín světlý (i perleťový), tmavý aplikujeme do ohybu víčka a jako linku těsně v horních řasách. Vystínovat jím lze i vnější koutek horního a dolního víčka.
U očí velkých (vystouplých) je výhodné nanést tmavší matový stín na celou plochu horního víčka.
U očí s nízko posazeným obočím, kde není při otevřených očích vidět horní víčko, nepoužíváme linky, ale pouze víčko plošně vystínujeme neutrálním stínem, např. v barvě očí.
Oči blízko u sebe se oddálí nanesením světlého stínu do vnitřních koutků očí a protažením tmavšího stínu za vnější koutek. Linka na horním víčku se vykresluje jednu třetinu od vnitřního koutku, jinak by se oči přiblížily k sobě. Na spodním víčku stačí vystínovat, nebo vykreslit tužkou jen vnější koutek.
Oči daleko posazené přiblížíme nanesením tmavšího stínu do vnitřních koutků, směrem k vnějšímu okraji víčka se musí stín zesvětlovat. Líčení se nesmí protáhnout za vnější koutek oka! Linku lze sytě vykreslit od vnitřního koutku a směrem k vnějšímu okraji víčka zesvětlit do ztracena.
Podobný princip líčení platí i u očí s pokleslými vnějšími koutky (smutný pohled), vystínováním pokleslé partie by koutky očí ještě více povadly. Zde se nejtmavší tóny aplikují do středu víčka a šikmo vzhůru k obočí. Tím se opticky vnější koutky zvednou.
U starších žen jsou vhodnější matové stíny - perleť zvýrazňuje nerovnosti pleti (vrásky).
Řasenky
Je dobré si pořádně prohlédnout svoje řasy a teprve potom si vybírat řasenku. Na krátké řasy je vhodná řasenka prodlužovací, na rovné řasenka tvarovací, která řasy otočí vzhůru, na řídké pak řasenka zhušťovací, která řasy zhustí i prodlouží. Nejdůležitější je však správná technika líčení.
Z řasenky se nejdříve setře přebytečné líčidlo zpět do zásobníku a nanese se jedna tenká vrstvu na dolní a pak horní řasy. Dolní řasy lze podložit papírovým kapesníkem, aby se nepotřísnila pokožka. Pokud jsou dolní řasy příliš dlouhé nebo tmavé, raději je nelíčíme vůbec, nebo se řasenka nanese jen ke kořínkům. Příliš nalíčené dlouhé spodní řady vrhají stíny, které opticky zvýrazňují vrásky a kruhy pod očima. Po zaschnutí první vrstvy se nanese na horní řasy druhá, která je výrazně prodlouží a zhustí, v případě potřeby se postup opakuje. Nalíčení řas musí být přirozené - řasy příliš nabalené líčidlem působí tvrdým umělým dojmem.
Pro nabrání líčidla pohybujte krouživě kartáčkem v zásobníku, nikdy s ním v řasence "nepumpujte" - zbytečně se do ní dostává vzduch a řasenka rychleji vysychá.

základní poučky

31. ledna 2008 v 14:05 základní poučky

Základní poučky

Použijte podle svého uvážení.

V tramvaji
1. Nikdy nepouštěj nikoho sednout na své místo, odpočívej tak dlouho, jak to jde až budeš starý, pak už si nesedneš!
2. Když střílíš po revizorovi, dávej pozor, abys netrefil řidiče. Musel bys na své zastávce vyskakovat za jízdy.
3. Nedávej si nohy na sedadlo, aby sis neušpinil boty. Nikdy nevíš, jaký prase tam sedělo.


V blázinci
1. Při první návštěvě se vždy slušně představ (např. "Dobrý den, já jsem žárovka").
2. Pokud se ti na takovéto představení dostane odpovědi typu "Těší mě, já jsem hromosvod!", zřejmě jsi dosud nenarazil na lékaře.
3. Neskákej z okna, které má mříže.


V zaměstnání
1. Řiď se starým českým příslovím, že co můžeš udělat dnes, odlož na pozítří a celý zítřek budeš mít volno.
2. Neotravuj zaměstnavatele domáháním se své výplaty. Má důležitější starosti.
3. Uvědom si, že i když tě nadřízený pošle do prdele, nesmíš opustit pracoviště. Inteligentní jedinci si mohou udělat obrázek o tom, kde že se ta prdel nachází.


Ve škole
1. Střílet po učiteli ze samopalu se pokládá za krajně nevychované.
2. Když se nacvičuje požární poplach, zapal se spolužáky alespoň jednu učebnu. Učiteli tak uděláš radost, že tě zachránil před uhořením (ovšem pouze za předpokladu, že se mu to skutečně podaří).
3. Při hodinách německého jazyka nehajluj!


V televizi
1. Když už tě jednou pozvou do televize, využij toho a zamávej mámě.
2. Nikdy neplivej do kamery, byl bys špatně vidět.
3. Jsi-li v přímém přenosu, nikdy neříkej moderátorce, že má velký kozy.


Mezi bezdomovci
1. Zpívání české hymny by vzhledem k jejímu obsahu mohlo být považováno za provokaci. Pozor na to!
2. V zimě si nepleť bezdomovce se sněhulákem. Pokud bys mu totiž chtěl dávat místo nosu mrkev, mohl by se urazit.
3. I kdyby ses jednou stal bezdomovcem, nikdy nežer zbytky chleba ze země to tam hodný lidi házej ptákům a ne tobě.


U počítače
1. Nemlať do klávesnice. Tu to nebolí. Mlať raději mladšího bratra (u staršího si to dobře rozmysli).
2. Léčení počítačových virů penicilinem zhoršuje vztahy mezi počítačem a uživatelem.
3. Příkaz format c: používej často, ale nikdy ne na svém počítači.


Na střeše
1. Pro zdravení nízko letících letadel je slušné použít znakovou řeč.
2. Pokud soutěžíš s holubem, jestli poflušeš víc lidí než on posere, nezapomeň v zápalu boje na to, že nemáš křídla.
3. Rupne-li ti v bedně a budeš chtít prozkoumat komín, nelez hlavou napřed.


V kostele
1. Uvědom si, že svěcená voda neslouží k tomu, abys s ní zapíjel svačinu.
2. Kostel se považuje za duchovní místo. Proto by se zde nemělo kouřit (ani cigarety).
3. Pokud jsi beznohý, nemusíš si při modlitbě klekat.

jméno a číslo co to znamená?

31. ledna 2008 v 13:59 jméno a číslo co to znamená?

Numerologie-jméno

Nejprve musíme převést jméno na číslo - například tedy Jan Dvořák to provedeme podle následující tabulky (diakritika je v tomto pomíjena) :
123456789
ABCDEFGHI
JKLMNOPQR
STUVWXYZ
pro čísla 11 a 22 je nezkrácený výklad, zůstávají dvouciferná ostatní čísla se dále sčítají
Činné číslo - je podstatou dané bytosti - jaký je člověk uvnitř. dostaneme ho součtem čísel jména : Jan = 1 + 1 + 5 = 7
kdyby vyšlo 15 = 5+1= 6

1 - vynalézavost, nervové napětí
2 - citlivost, laskavost, jemnost
3 - šikovnost, přizpůsobivost
4 - organizační talent, chuť podávat výkony
5 - bystrost a zvídavost, ochota ke změnám
6 - něha, soulad, rovnováha
7 - zvnitřnění, intuice, touha po tajemství (tajemnu)
8 - energie, umíněnost
9 - citovost, oddanost
11 - síla a napětí
22 - inspirace, ctižádostivé ideály

Dědičné číslo - ukazuje přínosy našich předků pro naší fyzickou, duševní i duchovní stránku dostaneme ho součtem čísel příjmení : Dvořák = 4 + 4 + 6 + 9 + 1 + 2 = 26 = 2 + 6 = 8

1 - sebedůvěra
2 - rovnováha
3 - chápavost, vnímavost, bystrost
4 - organizační schopnosti
5 - nadšení
6 - porozumění
7 - rozvaha
8 - vůle
9 - loajálnost
11 - síla
22 - inspirace

Vibrační číslo - informuje o osobnosti jedince, tj. jak se jeví ostatním dostaneme ho sečtením činného a dědičného čísla 8 + 7 = 15 = 1 + 5 =6

1 - jednička vyjadřuje základ života. Je to první číslo, řídí je Slunce, zdroj veškeré energie. Raději útočí, než se brání, raději poroučí, než poslouchá. Jeho nositel je nezávislý, podnikavý, bez váhání převezme iniciativu a strhne ostatní na svou stranu : je to odvážný a rozhodný vůdce. Velice si cení svobody, chce být sám odpovědný za své úspěchy i omyly a nechce být nikomu nic dlužen. Nežádá o pomoc, stejně jako nepřizná slabost. Je energický a autoritativní v práci, náročný k jiným i k sobě. Má sklony převzít velení i v lásce.
2 - Dvojka znamená vyrovnanost, rozvážnost, diplomacii a přívětivost. Je pod vlivem Luny, v neustálé proměnlivosti zachovává určitou pravidelnost. Má klidný temperament, je mírná a trpělivá, touží po souladu. Před provokacemi zprvu prchá, avšak velmi rychle se snaží najít schůdnou cestu, vedoucí k porozumění. Soutěžení ji nepřitahuje, vyhrávat bitvy jí nepřipadá užitečné, má-li to být na úkor citové rovnováhy. Neboť dvojka je velmi citově založená, sentimentální, citlivá, emotivní.
3 - Trojka je symbolem náklonnosti, obliby, talentu a popularity. Odjakživa byla považována za dokonalé číslo. Odpovídá jí planeta Jupiter. Nositel trojky je veselý a okouzlující, komunikuje překvapivě snadno a vyzařuje z něj laskavost. Proto je obvykle oblíbený a vyhledávaný. Je společenský, aktivní, stále v pohybu a v kontaktu s lidmi. Potřebuje vnější podněty. Při negativní vibraci je trojka netrpělivá a popudlivá a nesnáší kritiku. Po citové stránce je to nadšenec a náruživec, který však neztrácí ze zřetele své zájmy. Vždy si hledá partnery, na které může být hrdý a kteří mu mohou něco přinést.
4 - Čtyřka je symbolem spravedlnosti, rovnováhy a bezpečí. Její planetou je Saturn. Je vyrovnaná, trpělivá a realistická, nikdy se nepouští do bitvy, aniž si zajistí týl. Jedná chladnokrevně a rozhodně, je spolehlivá, ale jen málokdy bere na sebe iniciativu. Je majetnická a umí si vynutit své, je zatvrzelá a vytrvalá, neodbočuje z cesty, kterou si vytyčila. Postupuje pomalu, ale pravidelně.
5 - Pětka znamená vznětlivost a spontánnost. Přemýšlí i jedná rychle, jako by odpovídala na výzvu. Její planetou je Merkur. Málokdy vydrží na jednom místě. Miluje změnu a pestrost víc než cokoliv jiného. Žádná kotva ji neudrží, žádný přístav neupoutá, přitají ji a fascinují daleké obzory. Má přizpůsobivou, zvědavou a pružnou mysl, je velmi komunikativní a překypuje dynamismem.
6 - Šestka je symbolem krásy, harmonie a rytmu. Souzní s ní ženská planeta Venuše. Pro šestku je nejdůležitější kvalita. Jejím cílem a touhou jsou především štěstí a krása, neboť šestka je skutečný milovník krásy. Má vytříbený vkus a touží po krásných věcech. Ostatně často uspěje právě v umělecké oblasti, pokud se neuplatní v profesích, jež vyžadují smířlivost. Šestka má i negativní vlastnosti - váhavost, nerozhodnost, volí cestu nejmenšího odporu. Ovšem nechybí jí smysl pro odpovědnost, a pokud se jednou rozhodne, dokáže se zhostit i obtížného úkolu.
7 - Sedmička je číslo neustálého intelektuálního a filozofického hledání. Řídí ji planeta Uran. Je to myslitel a originální a nezávislý intelektuál. Má velký pozorovací talent, je schopna přemýšlet a rozjímat, proto dává přednost samostatné práci. V tichu a osamění dosahuje ostatně těch nejlepších výsledků. Zajímá ji vše, co je zvláštní a nezvyklé : má intelektuální intuici a tvůrčí schopnosti. Bohužel je to pesimista trpící úzkostí, který se často uzavírá do sebe a bloudí v kruhu. Touha po nezávislosti ovlivňuje i citový život, jen těžko vstoupí do nějakého svazku, jedině když potká podobnou bytost se stejnými životními ideály.
8 - Osmička je číslem moci, síly a úspěchu. Odpovídá jí planeta Mars. Je to aktivní a energická bytost, ráda dobývá a miluje výzvy. Svou ctižádost však obrací spíše k hodnotám materiálním než duchovním. Touží získat moc, což se jí daří díky smyslu pro realitu, rozhodnosti a pohotovosti. Má navíc to, čemu se říká "čich". Je netrpělivá a nerada ztrácí čas, hodně utrácí a ještě víc pracuje. Ráda žije intenzivně, naplno, někdy je však tvrdá, netolerantní a tvrdohlavá. Po stránce citové je upřímná, přímočará, vášnivá a žárlivá.
9 - Devítka, to je altruismus, vznešenost a mysticismus. Odpovídá jí planeta Neptun. Tolerance, štědrost a nezištnost jsou hlavními stránkami jejího charakteru. Nutno ještě přidat smysl pro přesnost, sklony ke snění, utopiím, občas se dokonce vznáší v mlžném oparu. Má velkou schopnost porozumění a přizpůsobivost, není však aktivním činitelem, jedině když najde ideál, za nějž je ochotna se bít. Zachraňuje ji víra. V lásce je velice upřímná, laskavá, ale žádá více citu, než sama dává. Ne že by byla lhostejná, pouze myslí na něco jiného. Z devítky, která nenašla rovnováhu, se stává přelétavý tulák, intelektuálně i citově.
11 - Jedenáctka má úžasnou psychickou energii a inspiraci, že ostatní u ní hledají oporu a snaží se získat její souhlas a uznání. To jí vyhovuje, neboť ráda ovládá jak v práci, tak v lásce. Ostatně většinou se jí to skvěle daří, je totiž okouzlující a úspěšná. Proto bere na sebe dobrovolně odpovědnost, někdy i na úkor osobního života. Snadno však podléhá úzkosti, nervozitě a podrážděnosti. Jedenáctka je číslo, které vyžaduje velkou mravní sílu a samostatnost. Některým se to nepodaří, a proto prožívají jedenáctku omezeně jako dvojku.
22 - Dvaadvacítka nepodniká pouze pro sebe, ale i pro ostatní. Je to velké číslo, schopné zvládnout velmi složité situace, nechá se však zaslepit hloubkou a významem svého úkolu. Její činy řídí inspirace a talent a často jí pomohou ke značnému věhlasu : skrývá se v ní génius. Po citové stránce to však není tak růžové, často totiž obětuje osobní život svému dílu a nedokáže sdílet život s někým, kdo ji v tomto díle nemůže nebo nechce následovat. Číslo 22 je číslem vynímečných bytostí. Pro mnohé však představuje tak velké napětí, že raději žijí na jeho nižší úrovni - jako čtyřky.

Intimní číslo - informuje o vnitřních nebo skrytých ideálech a touhách dané osoby, dostanete ho součtem samohlásek jména a přijmení : Jan Dvořák = 1 + 6 + 1 = 8

1 - Touha po osobním úspěchu. Nesnese průměrnost a vše, co dělá, musí mít ohlas. Jednička je citlivá na lichotky. Chce ovládat a řídit svůj osud, prosadit se a zůstat nezávislá
2 - Touha po spojení nebo společenství. Velký význam přikládá lásce a přátelství. Něha a laskavost. Dvojka touží po lásce, splynutí, po manželství
3 - Touha projevovat se ve všech oblastech života. Nezávislost a radost ze života. Potřebuje činnost, která by jí dovolila povolit uzdu představivosti. Trojka touží vyjadřovat své myšlenky a být ve spojení s ostatními.
4 - Touha po stabilitě a řádu. Pevné základy potřebné k uskutečnění plánů. Vyžaduje odpovědnost a přesnost od sebe i od ostatních. Čtyřka touží stavět, pevně a trvale.
5 - Touha po osobní svobodě. Miluje cestování a nové obzory. Vyhledává změnu. Pětka je houževnatá, touží žít svobodně a vyhýbá se všednosti a rutině.
6 - Touha po klidu a souladu. Šestka se vyhýbá napětí a konfliktům; přesto má duši prostředníka. Přijímá odpovědnost a má umělecké sklony. Přisuzuje velký význam životě ve dvou a rodině vůbec. Má ráda umění, touží po vyrovnaném a šťastném citovém životě.
7 - Touha po vnitřním životě. Je to rozjímání a rozum. Latentní nebo skutečné sobectví. Citová zdrženlivost. Tradicionalismus. Sedmička může žít v určitém osamění, často se jeví jako uzavřená a odtažitá. Touží po bohatém vnitřním životě a vývoji.
8 - Touha uplatnit se po stránce hmotné nebo se věnovat plodné, rozumné a pokud možno neobvyklé činnosti. Osmička dokáže uspět, má dar přesvědčit ty, které potřebuje pro uskutečnění svých ctižádostivých plánů.
9 - Touha po uskutečnění ideálů. Pro velkou věc se dokáže obětovat. Hledá dobrodružství, obrazně i ve skutečnosti. Devítka touží naplnit svůj ideál a být ostatním užitečná.
11 - Touha prosazovat originální, vyjímečné plány.
22 - Pozvednout se a něco dokázat v celosvětovém měřítku.

Číslo realizace - toto číslo ukazuje hodnotu charakteru, je součtem souhlásek jména a přijmení: Jan Dvořák = 1 + 5 + 4 + 4 + 9 + 2 = 25 = 2 + 5 = 7

1 - Uplatnit se, vést, rozhodovat.
2 - Jedná solidárně, smysl pro týmovou spolupráci.
3 - Daří se jí v práci vázné na kontakty a vztahy s ostatními.
4 - Uspěje díky vlastnímu úsilí a trpělivosti, ale úspěch se dostavuje pomalu.
5 - Žije stále v pohybu, násobí zkušenosti.
6 - Když se rozhoduje a vybírá směr, je pro ni důležitý názor druhých. Daří se jí v umění, v práci vázané na veřejnost nebo zákazníky.
7 - Představivost jí pomáhá uspět v neobvyklých a nezávislých oborech, a to i navzdory překážkám.
8 - Uspět jí pomáhá energie, upřímnost a autorita. Může mít potíže s rovnováhou v hmotné oblasti.
9 - Realizuje se prací pro jiné, musí se cítit užitečná. Stále má před očima nějaký ideál. Je moderní a vynalézavá.
11 - Aktivní a ctižádostivá, schopná uspět v originálních činnostech.
22 - vytváří rozsáhlé a ctižádostivé plány; projevuje velké tvůrčí schopnosti.

zac efron-obrázky

31. ledna 2008 v 13:54
Vaneesa a Zac jsou pro sebe jak dělaný

zajímavý rozhovor

31. ledna 2008 v 13:51 zajímavý rozhovor

Zajímavý rozhovor

ŽENA: Ahoj.
MUŽ: Konečně, už jsem se nemohl dočkat.
ŽENA: Já odjíždím!
MUŽ: To snad ne!?
ŽENA: Myslel jsi na mě?
MUŽ: Ano, na každém kroku.
ŽENA: Byl jsi mi nevěrný?
MUŽ: Blázníš?
ŽENA: Tak já zůstanu.
A teď si tento rozhovor přečti pozpátku...

Pár rad na revizora

31. ledna 2008 v 13:49

17

hodně (pražských) revizorů má tzv. fotbalistický účes, tj. ofina a vzadu dlouhé vlasy
nosí často omšelou džínovou bundu
velmi často žvýkají

16

Po nastoupení do prostředku MHD si revizor obvykle nesedá. Mívá jednu ruku v kapse (ve které drží odznak) a druhou rukou se drží. Okamžitě po zavření dveří a rozjezdu vozu zahájí své tažení. Pozor na lstivé revizory, kteří sedí a čtou si noviny!

15

V Praze revizoři v metru nesmějí kontrolovat kvůli bezpečnosti nikoho ve vzdálenosti 2 metry od kraje kolejiště a od okraje eskalátoru. Dále údajně nemají kontrolovat nikoho, kdo má obě ruce plné něčeho těžkého. A moje osobní zkušenost je, že mě nikdy nekontrolují, když si čtu noviny a tvářím se, že nevnímám okolí.

14

Předem si vymyslete a zapamatujte věrohodné (existující) rodné číslo. Jednoduchým výpočtem si totiž revizor vybavený kalkulačkou může ověřit, zda takové RČ skutečně existuje: Sečtěte všechna dvojčíslí rodného čísla a po vydělení 11 musí vyjít celé číslo.

13

Upřesnění již zmíněného triku: Stojíte v dopravním prostředku MHD. Jednou rukou se držíte madla a v druhé ruce držíte ruční zavazadlo (jako ruční zavazadlo má cestující právo vzít s sebou do vozidla bezplatně snadno přenosné věci...). Pokud k vám přistoupí revizor a požádá vás o lístek, vyjdete mu vstříc a odpovíte: "Mám, ale nemohu vám ho ukázat, protože podle § 16 odst. 1: cestující, který ve vozidle stojí, je povinen se za jízdy přidržovat zařízení vozidla k tomu určených," a ve druhé ruce držíte ruční zavazadlo. Podle § 20 odst. 1 "Jako ruční vazadlo má cestující právo vzít s sebou do vozidla bezplatně snadno přenosné věci, které estující má u sebe a lze je případně umístit ve vozidle na místo pod sedadlem nebo nad dadlem cestujícího. Zajišťování bezpečné manipulace s tímto zavazadlem a dohled na ně přísluší cestujícímu." Jak je uvedeno "manipulace s tímto zavazadlem a dohled na ně přísluší cestujícímu" a pokud ho odložíte z ruky, riskujete jeho bezpečnost i bezpečnost cestujících. Revizorovi nabídnete, že za zavazadlo může přejmout zodpovědnost, ale to vám musí vystavit písemně. Pokud vám nabídne, že jízdenku z vyší kapsi vyndá, vy máte samozřejmě právo odmítnout. Na další stanici se za stálého přidržování madel dobelháte ke dveřím opustíte dopravní prostředek.

12

Pokud vás čapne revizor (nejlépe při chůzi v metru) a požádá vás o jízdenku, zpražte ho pohledem a nahlas vykřikněte: "Nechte mě bejt, mě politika vůbec nezajímá!" Revizor záhadně ztratí autoritu a jde lovit jinam (platí na revizorky a starší páprdy).

11

Trik se dá použít pouze ve skupince, kde je přítomen alespoň jeden poctivec. Při spatření revizora se tento poctivec dá na útěk (nápadně nenápadně), ale pouze tak, aby ho revizor zpozoroval a měl velkou šanci ho chytit. Jestliže ho revizor chytne, je vyhráno. Poctivec začne hledat svůj platný lístek, který jako na potvoru zaboha nemůže najít. Po očku mezitím sleduje své kamarády. Až se černým pasežérům podaří vystoupit, ukáže revizorovi vítězoslavně platný lístek. Jako třešnička na dortě se vyplatí revizorovi poděkovat za trpělivost a popřát mu hezký den.

10

s trocha odvahy Někdy funguje poslat revizora do...

9

Prokázat se je povinen stojící nebo sedící cestující. Pokud visíte na tyči, jste z obliga (Bratislava).

8

Sedíte na sedadle v dopravním prostředku a na uších máte walkmana. Je dobré pohupovat se v rytmu hudby a předstírat, že si naprosto nevšímáte okolí. Revizor přijde a začne šermovat odznakem a vůbec se bude snažit všemožně upoutat vaši pozornost. Nijak nereagujte. Pokud to revizora neomrzí, má jedinou možnost - lehce vám strčit do ramene či jinak se vás dotknout. V tom okamžiku je třeba rychle zareagovat, vyskočit a začit křičet: "Pomóc, zloděj, krade mi walkmana!" I kdyby měl revizor se po takovém trapasu chuť s vámi bavit a před ostatními cestujícími uvést vše na pravou míru, rozhodně nebude mít náladu požadovat jízdenku.

7

Když vás revizor s policistou chytí, tvrďte, že nemáte občanku a řekněte, že vám ji ukradli a že to jdete právě teď nahlásit.

6

Ukažte revizorovi neoznačenou jízdenku (kterou můžete při dostatku času označit) a řekněte, že jste ji do strojku strkal. Pokud se revizor zeptá "Jak, člověče?", rádi mu to předvedete... cvak!

5

Popřít všechno, co se dá.

Tohle funguje na 99%!!!

Revizoři jsou vesměs bambulové. A nejlepším trikem, co jsem zatím vyzkoušela je: Pokud máte při ruce pouze použitou jízdenku, dejte si ji mezi rty a jděte revizorům vstříc. Běžte sebevědomě a nejlépe otráveně (nebo spíš lehce přiotrávení). Zdá se to praštěné, ale funguje je to. Když ne na stovku, tak na devadesát procent určitě. Tento trik mi pomohl na Muzeu a Můstku, kde obvykle stojí horda revizorů i s policisty.

2

Když už vám revizor začne vypisovat pokutový blok, zpravidla se PUSTÍ madla. "Pane revizore, vy se nedržíte! A podle MPŘ je každý cestující povinen se za jízdy držet. Vy mě tak budete poučovat o nějakých pravidlech... atd."

pořádná kosa

31. ledna 2008 v 13:47

Stupně zimy

+18- Obyvatelé Havaje si berou na noc dvě přikrývky.
+10- Obyvatelé helsinských činžáků vypínají topení. Rusové pěstují kytičky.
+2- Italská auta nejdou nastartovat.
0- Destilovaná voda zamrzá.
-1- Dech se stává viditelným. Rusové jedí zmrzlinu a popíjejí studené pivo.
-4- Pes se ti snaží nacpat do postele.
-8- Bezdomovci lezou na noc do krabic.
-10- Francouzská auta přestávají startovat.
-12- Politikové začínají mluvit o bezdomovcích.
-15- Americká auta nejdou nastartovat.
-18- Helsinští nájemníci zapínají topení. Obyvatelé Havaje už zmrzli.
-21- Pokud vůbec dostaneš psa na vyčůrání ven, musíš ho potom ukopnout.
-22- Bezdomovci si berou dvě krabice přes sebe.
-24- Německá auta nejdou nastartovat.
-27- Pes zkouší vlézt ti pod pyžamo.
-29- Švédské automobily přestávají startovat.
-32- Bezdomovci zmrzli a jsou v krabicích stohováni za městem.
-33- Žádné normální, ani ruské auto už nejde nastartovat.
-38- Rusové si zapínají vrchní knoflíky u košile.
-43- Ruská auta nestartují už ani na vodku.
-60- Obyvatelé Helsinek zmrzli. Tuleni opouštějí Grónsko a stěhují se na jih.
-70- Zamrzlo peklo. Univerzita v Kuzněcku organizuje přespolní orientační závod na zahřátí.
-120- Alkohol zmrzl. Rusové jsou naštvaní.
-268- Hélium zkapalnělo.
-273,15- Absolutní nula. Ustává pohyb elementárních částic. Rus, žužlaje zmrzlou vodku, připouští, že je pořádná kosa.

Něco o mužích

31. ledna 2008 v 13:46
20 mužských pravidel, které by ženy měly znát:
1. Jestli si myslíš, že jsi tlustá, asi budeš - neptej se nás.
2. Nauč se ovládat záchodové prkénko - jestliže je nahoře, dej ho dolů.
3. Nestříhej si vlasy, nikdy.
4. Jsou chvíle, kdy na tebe nemyslíme. Nauč se s tím žít.
5. Neděle = sport.
6. Cokoliv máš na sobě je hezké, opravdu.
7. Máš příliš mnoho bot.
8. Pláč je vydírání.
9. Žádej to, co chceš - mluvení okolo nepomáhá.
10.Označ výročí na kalendáři.
11.Močení ve stoje je těžší než Váš způsob, máme právo občas minout.
12.Ano a ne jsou naprosto postačující odpovědi.
13.Bolest hlavy trvající 17 měsíců je problém - navštiv doktora.
14.Nepředstírej - radši budeme zklamáni než podvedeni.
15.Cokoliv řečeného před 6 měsíci je nepřípustný argument.
16. Jestliže cokoliv řečeného může mít dva významy a jeden z nich vás může rozesmutnit či naštvat, pak to bylo myšleno tím druhým způsobem.
17.Když se nebudeme dívat na jiné ženy, jak můžeme ocenit Vaši krásu?
18.Řekněte nám buď že chcete, abychom něco udělali, nebo řekněte, jak chcete, aby to bylo uděláno - ne obojí najednou.
19.Kryštof Kolumbus nepotřeboval směrovky, ani my je nepotřebujeme.
20.Máš dost oblečení.

Povahy

31. ledna 2008 v 13:43 Povahy

Sangvinik

Klady sangvinika

Sangvinik má rád společnost. Je citový a okázalý, dokáže přeměnit každou práci v legraci. Nachází v životě spoustu vzrušení a dokáže své zážitky zajímavě a pestře vyprávět. Je vždy vstřícný a optimistický. Již od dětství bývá zvědavý a veselý, dokáže si hrát se vším, co je při ruce, zbožňuje přítomnost ostatních. Sangvinik nemusí mít více talentu než ostatní, ale zřejmě si užívá více zábavy a legrace. Jeho charisma a překypující osobnost k němu neustále přitahuje lidi. Zatímco ostatní povahy pouze mluví, sangvinik vypráví příběhy. Snadným způsobem odhalení sangvinika je pozorování skupiny lidí, vyznačuje se častým a hlasitým mluvením. Rád je středem pozornosti a díky svému vypravěčskému talentu je duší společnosti. Dobře si pamatuje barvy, na rozdíl například od jmen a jiných faktů. Je pro něj přirozený fyzický kontakt s ostatními lidmi, doteky, objetí, hlazení. Má vrozený smysl pro dramatičnost a může být vynikajícím hercem. Sangvinik má naivní povahu a i v dospělosti si zachovává dětskou prostotu. Je citový, otevřený a bezprostřední, překypuje optimismem a nadšením téměř nad vším. Odjakživa chce vše vědět a tajemství u něj vyvolává šílenství. Bez váhání umí nabídnout svou pomoc, příliš však nedomýšlí důsledky své ochoty. Je tvůrčí a neustále produkuje nové a nové vzrušující nápady. Inspiruje a přitahuje ostatní svou vlastní energií a nadšením. Umí začít hovor s každým, kdo je po ruce a hned se stane vaším přítelem.

Zápory sangvinika

Málokdy něco dotáhne do úplného konce a nedokáže pochopit, že může mít nějaké zásadní povahové vady. Příliš mluví, je rozvláčný a často a rád přehání. Je málo vnímavý k ostatním, zaobírá se především sám sebou, je egocentrický. Neumí naslouchat a ani nemá zájem, proto si také nepamatuje přesně jména. Jako přítel je nestálý a zapomnětlivý, jelikož přátel má příliš mnoho. Skáče lidem do řeči a často mluví a odpovídá za ostatní. na termíny u práce si příliš nepotrpí, střídá často zaměstnání.

Cholerik

Klady cholerika

Cholerik je dynamická osobnost, která dosahuje svých cílů. Stejně jako sangvinik je vstřícný a optimistický. Je rozený vůdce, a to již od nejútlejšího věku. Má podvědomou a silnou touhu po změně. Zjistí-li, že něco není v pořádku, bez váhání bojuje za lidská práva a chrání ukřivděné. Nebývá není apatický nebo lhostejný. Má rozhodnost a silnou vůli, problémy řeší rychle. Dokáže velet snad úplně všemu, bez ohledu na znalosti prostředí a podmínky. Jeho prvotním zájmem je dosahování cílů, nejde mu o to, aby se někomu zalíbil. Je skvělý a cílevědomý organizátor. Má schopnosti dokončovt větší díl práce než kdokoliv jiný. Rád překonává překážky, miluje boj a také konkurenci. Obejde se bez přátel a diváků, stačí mu jeho cíl. Má dobrou intuici pro odhad dané situace a obvykle má pravdu. Miluje krizové situace, ve kterých často exceluje.

Zápory cholerika

Cholerik má v životě základní hesla a tím se také současně řídí, že má vždy pravdu a nemůže si ani náhodou připustit, že by se mohl mýlit. Musí vždy vítězit a pak hledat způsob, jak si zachovat tvář. Neumí vysadit z pracovního tempa a nutí k němu i své okolí. Musí stát vždy v čele a cítí se dobře, jen když má nadvládu. Má nadřazený postoj nad ostatní, který dokáže druhé značně psychicky deptat. Netoleruje slabosti, nesnáší nemocné a nerozhodné lidi. Neumí dobře jednat s lidmi, bývá netrpělivý.

Melancholik

Klady melancholika

Melancholik se již jako dítě jeví jako hluboký myslitel. Bývá tichý a nenáročný a má také rád samotu. Uznává pevný řád, oceňuje krásu a inteligenci. Je mlčenlivý a přemýšlivý, má pesimistickou povahu a předvídá potíže ještě dřív, než vzniknou. Klade důraz na duševní činnost. Je vážný, stanovuje si dlouhodobé cíle a zabývá se pouze věcmi, které mají trvalý význam. Má sklon ke genialitě a vysoký intelekt. Ze všech typů osobností má nejvíce tvůrčího talentu, žasne nad nadáním géniů. Potrpí si na precizní poslech hudby, potřebuje dokonalé stereo. Miluje čísla, grafy, mapy, plánky, seznamy, vidí cifry téměř všude a ve všem. Dokonalá vnitřní organizovanost pro něj představuje základ jeho existence. Vyžívá se v detailech, které ostatní ani nestačí zaregistrovat. V životě hledá jakýsi řád, ukládá vždy věci přesně na své místo. Bývá dobře oblečený a upravený s možná až velkou pečlivostí, vyžaduje čisté okolí. Je perfekcionista a pokud něco dělá, dělá to jen pořádně, záleží mu pouze na kvalitě. Nesnáší plýtvání a miluje výhodné koupě. Umí být starostlivý a soucitný s upřímným zájmem o jiné lidi. Svého partnera si vybírá obezřetně, aby splňoval všechny jeho nároky.

Zápory melancholika

Melancholik snadno a kolikrát i často podléhá depresím. Snadno se uráží a ve všem hned hledá problémy. Mívá nízké sebevědomí, myslí si, že ho všichni pomlouvají, trpí vnitřní nejistotou. Melancholik je váhavý, protože se bojí, že jeho plány nejsou úplně perfektní. Věnuje plánování až mnoho času. Na své okolí klade nerealistické nároky, uplatňuje na ostatní svůj perfekcionismus.

Flegmatik

Klady flegmatika

S flegmatikem se vychází nejlépe ze všech povahových typů. Pro své rodiče představuje požehnání, protože je spokojený snad všude, kam ho strčíte. Má rád přátele, ale je šťastný i o samotě. Umí se snadno přizpůsobit každé situaci. Je cílevědomý. Mezi ostatními flegmatik představuje tlumenou osobnost, která dobře odolává tlakům. Ke všemu přistupuje klidně, věci řeší postupně, je zkrátka bezproblémový. Obdivuhodnou vlastností je zachovat si klid, chladnokrevnost a soustředěnost za každé situace. Nikdy nikam nespěchá a nedá se vyvést z míry. Je smířený se zákeřnostmi života a do ničeho nevkládá velké naděje. Je spolehlivý a vytrvalý, má dobré úřednické schopnosti, dokonale zvládá administrativní práci. Snaží se kolem sebe udržovat klid, působí jako zprostředkovatel a řešitel problémů. Má spoustu přátel, protože se s ním dobře vychází, je nejlepším přítelem. Nikoho neuráží, umí poslouchat, nemá potřebu mluvit, umí být vrbou nebo chápajícím publikem.

Zápory flegmatika

Neumí se pro cokoliv nadchnout a neexistuje situace, která by ho rozčílila. Brání se jakýmkoliv změnám a nerad zkouší nebo vymýšlí nové věci. Vypadá jako lenoch, odkládá věčně práci nebo se jí úplně vyhýbá. Nerad nese odpovědnost za svůj život. Nedává najevo své city, zdá se být strašně mdlý. Nerad říká ne. Bojí se učinit rozhodnutí.


nezkousej sem kliknout!nestoji to za to

31. ledna 2008 v 13:37
Nedívej se na to!!!

Myslím to smrtelně vážně........

A nedělám si legraci

Fakt!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nestojí to za to!
Ne-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e
Ne-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e
Ne-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e-e
Neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Nedelej tooooooooooooooooooooooooo
Neco se stane a nebude to hezky
Ale kdyz chces......................
Nestoji to za to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ndelej to!!!!!!!!!!
Téééééééééééééééééééééd!!!!!!!!!!
Téééééééééééééééééééééd!!!!!!!!!!
Téééééééééééééééééééééd!!!!!!!!!!
Téééééééééééééééééééééd!!!!!!!!!!
Téééééééééééééééééééééd!!!!!!!!!!